26 maja 2018 11:32 | Aktualności

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

Wiosna to piękna pora roku, w której świętujemy Dzień Książki dla Dzieci (2.IV), Dzień Książki (23.IV), Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8.V), obchodzimy Tydzień Bibliotek.

Uczniowie naszej szkoły, a zarazem czytelnicy biblioteki szkolnej przygotowali dwie inscenizacje, których scenariusze powstały na podstawie literatury. Katarzyna Wojak (wnuczka) oraz Iwo Błoński (dziadek) z klasy III wcielili się w role myszek i opowiedzieli nam legendę "Jak Popiela zjadły myszy". Dziewczynki z klasy IV oraz chłopcy z klasy VI natomiast, zaprosili nas do Narnii. Swoim wspaniałym kunsztem aktorskim, posiłkując się powieścią Clive’a Staplesa Lewisa „Opowieści z Narnii”, przedstawili nam historię czarownicy oraz starej szafy. Z tej trochę unowocześnionej wersji spektaklu, wyniknął piękny morał: „że warto czytać książki”.

Uczniowie klasy pierwszej przez cały rok uczyli się literek, pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, Pani Basi. Uczestniczyli też w cyklicznych zajęciach czytelniczych. Wiele godzin spędziliśmy wspólnie w bibliotece czytając bajki, baśnie, legendy i opowiadania. Mam wielką nadzieję, że udało mi się rozkochać moich młodych czytelników w książkach i czytaniu. W chwili obecnej każdy pierwszoklasista potrafi samodzielnie czytać, dlatego też biblioteka szkolna z ogromnym zaszczytem, oficjalnie przyjęła uczniów klasy I do grona czytelników.