28 maja 2018 17:49 | Aktualności

„Fizyka widziana okiem … Wiktorii Błaszkowskiej”

15 maja 2018 r. uczennica naszej szkoły - Wiktoria Błaszkowska z klasy VII wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie „Fizyka widziana okiem artysty…” organizowanym w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach. Patronat nad konkursem roztoczyli: Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religi w Zabrzu, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Śląska Kurator Oświaty. Do konkursu zgłosiło się 108 szkół, z których wpłynęło ponad 500 prac. Rywalizacja przebiegła w dwóch kategoriach: 11-14 lat oraz 15-19 lat. W każdej kategorii wiekowej dodatkowo prace zostały podzielone ze względu na formę: fotografia, kolaż, rysunek i malarstwo oraz grafika komputerowa.
Nasza uczennica nie znalazła się w gronie finalistów, ale przystępując do konkursu wykazała odwagę, determinację i wiedzę merytoryczną z fizyki połączoną z umiejętnościami artystycznymi. Gratulujemy i życzymy sukcesów     w kolejnej edycji konkursu!

Małgorzata Tomczyk-Nowak