06 czerwca 2018 07:30 | Aktualności

„Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

W obecnym roku szkolnym uczniowie klas I i III brali udział w prozdrowotnym programie „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Inicjatywa ta, powstała dzięki Fundacji Szkoła na Widelcu, kształci młodych ludzi w zakresie zdrowego odżywiania. Uczniowie po zapoznaniu się z programem  co miesiąc zmagali się z jednym z żywieniowych tematów. I tak  w pierwszym miesiącu, chłopcy i dziewczęta z naszej szkoły, przygotowali sałatkę owocową, poznali jej pozytywny wpływ na ludzki organizm, a także dowiedzieli się, jak duże znaczenie ma w naszym ciele witamina C.
W kolejnych miesiącach klasy I     i III zdobywały informacje na temat roli wody w życiu człowieka oraz poznawały zasady spożywania zielonych warzyw i pomidorów. Uczniowie zyskali również praktyczną, ekologiczną wiedzę, jak nie marnować żywności.

Pierwszo i trzecioklasistom do gustu przypadło także wspólne drugie śniadanie. Po zaprezentowaniu roli tego posiłku w diecie człowieka, nastąpiło zbiorowe przygotowanie jedzenia i konsumpcja smakowitości. Miało też miejsce podkreślenie roli aktywności fizycznej na zdrowie, a nawet życie człowieka. Zaangażowani uczniowie w grupach tworzyli plakaty prezentujące rodzaje sportów, których wykonywanie pozwala na zachowanie dobrej kondycji, a przede wszystkim, dobrego samopoczucia. „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” to program, który na długo zagości w pamięci uczniów. Dzięki niemu zwiększyła się ich świadomość dotycząca odżywiania, którą dodatkowo mogą propagować wśród rodziny i znajomych.