13 czerwca 2018 17:22 | Aktualności

Integracyjna wycieczka uczniów klasy I do Przybynowa

Zbliżający się koniec roku szkolnego i prawdziwie letnia pogoda zachęcają wszystkich do relaksu i wypoczynku. Po całorocznej,  wytężonej pracy uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią udali się 11 czerwca 2018 r.       na całodniowa wycieczkę integracyjną do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Skałką” w Przybynowie. Do wspólnego relaksu w pięknej scenerii Jury Krakowsko – Częstochowskiej uczniowie SP w Sączowie zaprosili najbliższych członków swoich rodzin oraz kolegów z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Siemoni z wychowawczynią.
Program wycieczki był bardzo urozmaicony i niezwykle atrakcyjny.             Po przyjeździe na miejsce na dzieci i ich gości czekał poczęstunek. Po chwili odpoczynku wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na przejażdżkę kolejką „Jurajski Express”, podczas której można było podziwiać piękne jurajskie krajobrazy. Najmłodsi uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Skąd się bierze mleko?”. Wędrując „mleczną drogą” dzieci dowiedziały się kto daje nam mleko i własnoręcznie wydoiły sympatyczną krówkę Marcysię. Dzieci poznały wielką magię natury i „przeżyły maślaną” przygodę, w czasie której poznały narzędzia i technikę wyrobu masła. Zwieńczeniem mlecznej przygody była degustacja krowiego mleka                i produktów mlecznych, w tym własnoręcznie zrobionego masła. Atrakcją wycieczki była wizyta w „Zwierzyńcu pod Skałką”. Mali turyści z rodzicami zwiedzili największy prywatny Zwierzyniec na Śląsku. Z ciekawością przyglądali się i karmili wielbłąda, króliki, lamy, kózki, baranki, osiłki i piękne kaczuszki  Mandarynki. Paw, jak to paw nie chciał się częstować. Wolał pozować do zdjęć chwaląc się swoim pięknym pawim ogonem. Dzieci i goście zwiedzili również Skansen Wsi Jurajskiej. W tym miejscu, szczególnie            u starszych uczestników wycieczki obudziły się wspomnienia i  sentymenty. To, co dla dzieci było dziwne, dla starszych wyglądało znajomo i swojsko.     Na wycieczce był też czas na pokrzepienie ciała. Wszyscy uczestnicy skorzystali z posiłku, jakim były pyszne kiełbaski z grilla i swojskie przysmaki. Dla dzieci na osłodę gospodarze przygotowali słodką watę cukrową. Na zakończenie wizyty w  gospodarstwie „Pod Skałką” przyszła pora na szaleństwa w parku „Kraina Marzeń Dzieci”, gdzie na dzieci czekały dmuchane zamki, trampoliny, tyrolka i boisko do gry w piłkę nożną.