07 września 2018 10:03 | Aktualności

Inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia.
3 września 2018 roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sączowie uroczyście pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny 2018/2019.
Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 8 Mszą Świętą w kościele parafialnym. O godzinie 9 rozpoczęła się uroczystość szkolna w ZSP    w Sączowie.
Uroczystość zaszczycił swoją obecnością wójt gminy Bobrowniki Arkadiusz Ziemba. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz sołeckich, gminnych i przedstawiciele organizacji społecznych działających na terenie sołectwa Sączów.
W tym wyjątkowym dniu uczniom towarzyszyli rodzice i członkowie rodzin.
Najważniejszymi uczestnikami uroczystości byli uczniowie klasy I, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły. W tym roku szkolnym naukę w klasie I SP w Sączowie rozpoczęło 19 uczniów.
Witając się ze szkołą, uczniowie klasy I zaprezentowali się w programie artystycznym. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkolny, poczym dyrektor ZSP Małgorzata Fijołek dokonała aktu pasowania uczniów klasy I.
Rodzice dzieci wstępujących w szeregi uczniów SP w Sączowie obdarowali ich słodkimi upominkami ukrytymi w rogach obfitości.
Po części oficjalnej uroczystości, wszyscy uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Wszystkim uczniom SP w Sączowie
życzymy wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń
oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.