Aktualności

07 stycznia 2013 13:15 | Aktualności

XXI Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami

Przed nami 21. Finał WOŚP. Nasza szkoła już po raz drugi włącza się do akcji. Szefem sztabu jest pani Iza Gielnik, której bardzo pomagają w działaniu panie Ilonka Kocot i Bogusia Niziołek. Nad wszystkim czuwa pani dyrektor Małgosia Fijołek.

Mamy 16 wolontariuszy, którzy za kilka dni, bo już 13 stycznia pojawią się ze skarbonkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie naszego sołectwa i najbliższych okolic. Nasi wolontariusze to: Agata Wyparło, Dominika Kukuła, Karol Niedbała, Kasia Wierzejska, Klaudia Makuła, Martyna Lazar, Milena Surma, Natalka Przybylak, Norbert Dziuba, Paulina Czapla, Paweł Pełka, Szymon Korbel, Weronika Cogiel, Wiktoria Gruszka, Wiktoria Mazan i Wiktoria Nocoń.

Więc kochani nie siedźcie tego dnia w domu wyjdźcie na ulicę z przysłowiową złotówką, namówcie rodzinę i znajomych dokładając swój grosik do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

UWAGA UWAGA!!

Już wkrótce w naszej szkole licytacja gadżetów WOŚP 


21. Finał orkiestrowego grania, w tym roku pod hasłem „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”.

Pieniądze zebrane w tegorocznym Finale zostaną podzielone. Połowa z nich zostanie wykorzystana na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych – w tym przypadku nasza pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.
 
Orkiestra w efekcie 21. Finału planuje zakupić urządzenia takie jak:
- łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami,
- materace przeciwodleżynowe,
- statywy mobilne do kroplówek,
- ssaki elektryczne i akumulatorowe,
- pompy infuzyjne i pompy żywieniowe,
- sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory nauki do chodzenia, czy rowery treningowe.


Przeczytano: 1348 razy. Wydrukuj|Do góry