29 października 2012 14:59 | Aktualności

„Młody Nobel” w naszej szkole

W dniu 26 października 2012r. odbył się  pierwsze warsztaty w ramach akcji "Młody Nobel". Brali w nich udział uczniowie klasy IV. W tej akcji wolontariusze – studenci przekazują młodszym kolegom wiedzę z różnych dyscyplin naukowych. Dzięki niekonwencjonalnym metodom prowadzenia zajęć, czwartoklasiści miali szansę na dodatkowy rozwój swoich zainteresowań.

Poprzez pokazy i zabawę studentki pokazywały, że nauka przedmiotów ścisłych może być bardzo interesująca. Pokazy obejmowały różne dziedziny, począwszy od fizyki, chemii, poprzez biologię. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli między innymi efektowne doświadczenia z użyciem specyficznych odczynników chemicznych, poznali tajniki zachowań, czynności i zjawisk zachodzących w naszym środowisku i życiu.
Co najważniejsze, każdy z uczniów miał możliwość przyjrzeć się doświadczeniom i eksperymentom z bliska, a także mógł je poprowadzić samodzielnie.

Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach i byli pod dużym wrażeniem pokazów.
Już wkrótce kolejni uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwść czynnego udziału w warsztatach.