18 grudnia 2012 21:03 | Aktualności

Świąteczne spotkanie

Okres oczekiwania na najpiękniejsze ze świąt – Święta  Bożego Narodzenia to czas wesołych, radosnych spotkań. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i dzieci z Przedszkola postanowiły w tym czasie spotkać się z licznym gronem Przyjaciół Przedszkola i podzielić się świateczną radością i w przedświątecznej  atmosferze  złożyć życzenia świąteczne i noworoczne.

Przedszkolaki zaprosiły wielu gości. Wśród tych, tórzy zaszczycili ich swoją obecnością byli:

• wójt Gminy Bobrowniki Arkadiusz Ziemba
  • wice przewodnicząca Rady Gminy Bobrowniki Krystyna  Bożek
  • dyrektor GZO w Bobrownikach Stanisław Fijołek
  • sołtys sołectwa Sączów Irena Garczarczyk
  • kierownik referatu Rozwoju i Promocji Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek
  • prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sączowa Elżbieta Sapińska
  • prezes KS „Płomień” Sączów Zygmunt Gonkiewicz
  • prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Sączowie Helena Małota i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Sączowie
  • prezes OSP w Sączowie dh Szczepan Michalak
  • naczelnik OSP w Sączowie dh Bronisław Czapla
  • sekretarz Kółka Rolniczego w Sączowie Czesława Nabrdalik
  • przewodnicząca Rady Rodziców ZSP w Sączowie Elżbieta Stręk
  • z-ca przewodniczącej Rady Rodziców ZSP w Sączowie Grzegorz Ćwieląg

Przedszkolaki pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały okolicznościowy program artystyczny. Dzieci opowiadały o świątecznych tradycjach, obyczajach, śpiewały pastorałki i kolędy oraz wspólnie muzykowały. Maksymilian Nowak z grupy „Starszaki” zaprosił gości „na góralskie granie i kolędowanie” i z góralską fantazją wyśpiewał nowinę, „że narodził się Największy Gazda”, a urocze góralki obwieściły, że „przybieżeli do Betlejem pasterze”. Maluchy „przyleciały jak anioły z nieba i śpiewały Dzieciąteczku jak trzeba”. W rolę Świętej Rodziny wcieliły się przedszkolaki z grupy „Maluchy”: św. Józef – Piotruś Twardokęs, św. Maria Panna – Izabela Nowak. Dominika Czajkowska i inne przedszkolaki pomagały Najświętszej Matce uśpić Dzieciątko nucąc: „śpij syneczku, zamknij oczka”. Kinga Woźniak wyśpiewała świąteczne życzenia: „abyście święci byli”. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali od przedszkolaków świąteczne upominki a rodzice zaprosili gości na świąteczny poczęstunek.

Spotkanie było okazją do rozpoczęcia XXI Finału Orkietry Świątecznej Pomocy. W części charytatywnej uroczyści przedszkolnej wystąpił przedszkolny zespół wokalno – muzyczny „Muszelki Jakubowe” w repertuarze kolęd. Finał Orkiestry wsparły członkinie Zespołu Śpiewaczego „Sączowianki”, które zebranej publiczności zaprezentowały piękne koledy. Wolontariuszki Orkiestry Świątecznej Pomocy szybko zapełniały swoje puszki, bo publiczność była bardzo hojna.

Zapraszamy do obejrzenie filmu - film