15 stycznia 2013 14:01 | Aktualności

ZAGRALIŚMY!

Już po raz drugi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sączowie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zanim przystąpiliśmy 13 stycznia do Finału, przez miesiąc nasi uczniowie i przedszkolacy grali i śpiewali na jej cel.

14 grudnia  nasi najmłodsi spotkali się z licznym gronem Przyjaciół Przedszkola, by  podzielić się bożonarodzeniową radością i złożyć życzenia świąteczne i noworoczne. W części charytatywnej uroczyści wystąpił przedszkolny zespół wokalno-muzyczny „Muszelki Jakubowe” w repertuarze kolęd, a także zaproszone członkinie Zespołu Śpiewaczego „Sączowianki”, które także zaprezentowały zebranej publiczności piękne kolędy.

Zbiórkę na cel Orkiestry przeprowadzili również  uczniowie klasy I, zapraszając swoich rodziców  na wesołe i barwne Jasełka.

Tradycyjny już IV Koncert Noworoczny - popis  muzycznych umiejętności młodych artystów uczęszczający do szkół muzycznych w Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu oraz uczących się gry w ogniskach muzycznych - jednocześnie w znacznej większości uczniów  naszej szkoły, zgromadził liczną publiczność i dał okazję do przeprowadzenia kolejnej kwesty na cel Fundacji WOŚP.

13 stycznia, jak w całej Polsce, ze szkoły w Sączowie wyruszyli wolontariusze. Było ich szesnaścioro. W godzinach przedpołudniowych zebrali do puszek na terenie naszej wsi, sołectwa, gminy ponad sześć tysięcy złotych.

Jeszcze liczymy, jeszcze nie zakończyliśmy licytacji orkiestrowych gadżetów, jeszcze nie wiemy, jaka jest wartość przekazanego nam przez „Karczmę Rzym” wiaderka drobnych monet…Wiemy, że warto było. Spotkaliśmy się z serdecznym przyjęciem, z hojnością i uśmiechem, ze słowami poparcia. Wszystkie zebrane fundusze podczas szkolnych występów i kwest przekazujemy Orkiestrze – niech służą dzidziusiom, babciom i dziadziusiom!

Dziękujemy! Wolontariusze i szkolny Sztab Orkiestry.