06 lutego 2013 18:34 | Aktualności

„Wszystkie kolory świata” to globalny projekt UNICEF

Dziękujemy Wam za zakup laleczek a tym samym wsparcie akcji UNICEF

uwaga.jpeg    UWAGA!!

Licytacja drogą mailową została zakończona.

Laleczki wylicytowane już nie będą brały udziału w szkolnej licytacji w piątek

Nasza szkoła wzięła w tym roku szkolnym udział w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Projekt jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Czadzie. Niestety, ponad 24 miliony dzieci, które rodzą się co roku, nie otrzymuje podstawowych szczepień niezbędnych w pierwszych latach życia. Ten niezwykle poważny problem dotyczy także Czadu, jednego z najbiedniejszych krajów świata. Obok trwającego kryzysu żywnościowego, Czad boryka się z epidemiami polio, odry, zapalenia opon mózgowych i cholery. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Czadzie, tak, aby ograniczyć śmiertelność dzieci spowodowaną tymi chorobami.

Akcją „Wszystkie kolory świata” chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Tegoroczna odsłona projektu jest jego drugą edycją.

W ramach akcji uczniowie przygotowywali charytatywnie szmaciane laleczki. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci, przystępując do pracy, same zdecydowały z jakiego kraju pochodzi ich laleczka, jak ma imię, jaki jest jej kolor skóry oraz czy i jakie ma hobby.  Ten obszar pozostawiliśmy kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję  zaangażowali się rodzice, dziadkowie i opiekunowie. Dzięki takiej międzypokoleniowej współpracy  powstały małe, szmaciane dzieła sztuki. Za tę pomoc i współpracę serdecznie Państwu dziękujemy.

Laleczki prezentujemy na stronie szkoły oraz na szkolnej wystawie, która potrwa do 8 lutego br. Każdy  może zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Czadzie. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.

Serdecznie zapraszamy do zaopiekowania się laleczką, która może być  doskonałym prezentem dla Was, a nadzieją na życie dla najmłodszych z Czadu.

Koordynator  projektu Izabela Gielnik