Aktualności

24 stycznia 2013 18:28 | Aktualności

Rycerze są wśród nas

18 stycznia w naszej szkole odbył się pokaz rycerski pod tytułem „Życie i kultura w średniowieczu”. Było to naprawdę ciekawe wydarzenie. Przed występem rycerze przygotowali piękne rekwizyty, które przykuły wzrok wszystkich dzieci zgromadzonych na sali.

Panowie opowiadali różne ciekawostki o życiu średniowiecznych rycerzy, między innymi o tym jak służyć damie swojego serca oraz jakie kary mogą spotkać rycerza za popełnione przestępstwo. Nam jednak najbardziej podobała się prezentacja broni rycerskiej oraz walki między rycerzami.

Najfajniej było wtedy, kiedy sami na chwilę mogliśmy stać się rycerzami. Jeden z naszych kolegów, Tomek Karch, został pasowany na rycerza i dostał w prezencie wspaniały miecz. Wydarzenie to wywołało głośny aplauz publiczności. Chyba każdy chciał się znaleźć na jego miejscu.

Kilku ochotników mogło potrzymać w ręce dziesięciokilowy miecz. Nie było to łatwe. Najlepiej z zadaniem poradził sobie nasz kolega, Patryk Horzela. W nagrodę mógł stoczyć walkę z prawdziwym rycerzem!

Na koniec wszyscy mogliśmy podejść, by zobaczyć średniowieczną broń, dotknąć jej a nawet zakuć się w dyby. Była to dla nas prawdziwa atrakcja.

Rycerze, zapraszamy do nas ponownie!

 

 

Członkinie kółka dziennikarskiego,

Wiktoria Chwała

Dominika Kukuła

Izabela Stręk

Natalia Troszyńska

 

Przeczytano: 508 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: