Aktualności

24 stycznia 2013 18:25 | Aktualności

Koncert Noworoczny

11 stycznia 2013r. w sali teatralnej odbył się już IV "Koncert Noworoczny" w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Piekarach Śląskich filia w Sączowie. Urozmaicony program zawierał tak utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej, jak i szereg kolęd. Koncert rozpoczął się występem szkolnych kolędników z klasy VI, którzy przedstawili Szkolną szopkę noworoczną. Dalej mogliśmy usłyszeć naszych młodych artystów prezentujących utwory na fortepianie, skrzypcach, gitarze, oraz na flecie poprzecznym. Dzieci występowały solo, w duetach grając na instrumentach lub śpiewając. II część koncertu wypełniły gościnne występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach

Młodzi artyści wprowadzili nas w zaczarowany świat muzyki dźwiękami trąbki, waltorni i tuby. W ich wykonaniu usłyszeliśmy między innymi barokowe kompozycje F. Haendla, Tielmana grane przez solistów oraz brawurowo wykonane przez kwintet instrumentów dętych Merry Christmas i Jungle Bells.

Życzliwa publiczność przybyła licznie wypełniając salę po brzegi. Dzięki młodym artystom słuchacze mieli prawdziwą ucztę muzyczną oraz wspaniałą atmosferę. Na następny "Koncert Noworoczny" zapraszamy za rok.

Zapraszamy do obejrzenie filmu z koncertu - Koncert Noworoczny w Sączowie

 

Przeczytano: 424 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: