12 marca 2013 14:33 | Aktualności

W Sączowie dzieci segregują śmieci!

Uśmiech

Dyskusje nad tzw. „ustawą śmieciową” toczą się w naszym środowisku już od dawna.

My też włączamy się w ich nurt …

Jakiś czas temu w naszej szkole rozpoczęliśmy bardzo pożyteczną akcję, polegającą na segregacji śmieci. 1 marca na apelu pani Dorota Surma wytłumaczyła uczniom, do jakiego kosza należy wrzucać poszczególne odpady. Każdy kontener jest opisany, dzięki czemu nie ma mowy o  pomyłce. Pani Surma i inne panie wytłumaczyły nam też, czego nie powinniśmy wrzucać na przykład do kosza z napisem „papier”. Pewnie trochę czasu minie zanim idealnie będziemy dzielić śmieci, jednak już teraz dzięki naszej akcji jesteśmy bardziej przyjaźni środowisku. Aby sprawdzić, czy wiemy co gdzie wyrzucamy, pani Surma ogłosiła konkurs na najlepszy plakat dotyczący segregacji śmieci. Ocenie będą podlegać nie tylko nasze zdolności artystyczne, ale i wiedza dotycząca segregacji. Jesteśmy przekonani, że nasze prace spodobają się zacnemu jury. Wyniki już wkrótce, a my jako uczniowie szkoły także apelujemy do naszych młodszych i starszych kolegów, by starali się wrzucać śmieci tam, gdzie należy. My obiecujemy robić to samo!

Członkinie kółka dziennikarskiego:

Dominika Kukuła, Izabela Stręk,