27 marca 2013 20:02 | Aktualności

Śniadanie Wielkanocne

Od niedawna nasza szkoła i przedszkole ubiegają się o certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Naszym celem, zgodnie z nazwą, jest promowanie zdrowia, w tym także zdrowego odżywiania. Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy są wspaniałą okazją do przygotowania pysznego i przede wszystkim zdrowego śniadania świątecznego. Tego wyzwania podjęli się uczniowie naszej placówki. Wszyscy przynieśli z domu zdrowe produkty i pod czujnym okiem nauczycielek przygotowali z nich pyszne pełnowartościowe śniadanie. W menu znalazły się między innymi kolorowe kanapki na pełnoziarnistym, ciemnym chlebku, sałatki składające się z samych świeżych warzyw, polane lekkimi sosami czy pomysłowe koreczki. Wielu uczniów pokusiło się też o przygotowanie wyśmienitego soku ze świeżych owoców. Wszystko wyglądało bardzo ładnie i kolorowo, a co najważniejsze było bardzo zdrowe. Postarajmy się, by każde nasze śniadanie było tak pożywne i zdrowe.