24 kwietnia 2013 14:13 | Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „1 z 10”

24 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Bobrownikach odbył się III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "1 z 10". Z matematycznymi problemami zmagali się uczniowie z Bobrownik, Dobieszowic, Rogoźnika, Piekar Śląskich oraz nasi reprezentanci: Dominika Kukuła i  Natalia Przybylak  z klasy V oraz Rudek Mrozek i Karol Niedbała z klasy VI.

Podobnie jak w wersji telewizyjnej znanego programu ( "1 z 10") uczniowie odpowiadali kolejno na pytania matematyczne (często bardzo podchwytliwe). Każdy uczeń miał do wykorzystania tzw. trzy szanse. Konkurs przebiegał w luźnej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie reprezentowali wysoki poziom i nawet z najtrudniejszymi pytaniami dawali sobie radę. Po kilku rundach wyłonili się finaliści, którzy w wyrównanej walce dzielnie odpierali atak pytań prowadzącego. Po długich zmaganiach wyłoniono finałową "trójkę". Pomimo, że jako szkoła nie zajeliśmy miejsca na podium, to bardzo gratulujemy przedstawicielom naszej szkoły.