26 kwietnia 2013 14:07 | Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego – Young Masters of English

26 kwietnia 2013 w naszej szkole odbyła się już piąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Young Masters of English. Do konkursu przystąpili  uczniowie klas trzecich, kończący kształcenie na I etapie edukacyjnym.  Uczniowie  reprezentowali  osiem szkół podstawowych z: Bobrownik, Rogoźnika, Zendka, Tąpkowic, Świerklańca, Dąbia, Gródka, oraz Sączowa. Zakres materiału zadań konkursowych obejmował  zagadnienia realizowane w  programie  nauczania języka angielskiego w I etapie kształcenia.  Zadania konkursowe były ciekawe i dostosowane do możliwości uczniów klas III. Uczestnicy konkursu mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu: rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem, znajomości słownictwa w języku angielskim, jak również podstawowej wiedzy z zakresu gramatyki i kulturoznawstwa Wielkiej Brytanii. W ramach konkursu uczestnicy obejrzeli  scenki i piosenki w wykonaniu uczniów  klasy II i IV naszej szkoły. Ponieważ pogoda dopisała uczniowie po oddaniu prac  mogli uczestniczyć w zabawach na placu zabaw. W tym czasie komisja pracowała - sprawdzając i oceniając prace uczestników. Konkurs zakończył się uroczystym ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród.

I miejsce zajęła uczennica  Zuzanna Ferdyn ze Szkoły Podstawowej w Rogoźniku.

II miejsce zajął  uczeń– Szymon Witczak ze Szkoły Podstawowej w Świerklańcu.

III miejsce zajął uczeń– Karol Mitas ze Szkoły Podstawowej w Sączowie.

Wszyscy laureaci i uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali również płytki i książki o kulturze Polski i  krajów anglojęzycznych. Zwyciężczyni pierwszego miejsca otrzymała także od pani dyrektor  pluszową maskotkę z Londynu – misia.  Sponsorem nagród książkowych z płytkami i książek obrazkowych o kulturze w konkursie były Wydawnictwa: Pearson Education Longman oraz Macmillan.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorzy:

Iwona Szymkiewicz