13 maja 2013 20:12 | Aktualności

Wycieczka do Dinolandii i Parku Miniatur „Świat Marzeń”.

7 maja uczniowie klasy IV wybrali się na całodniową wycieczkę do Inwałdu.

Zwiedzali Park Rozrywki – Dinolandię. W malowniczo położonym 4 hektarowym ogrodzie zamieszkało już ponad 50 dinozaurów. Największe z figur, roślinożerne mamenchizaur i diplodok mierzą od głowy do ogona około 22 metry. Park też posiada najbogatszą w Polsce kolekcję prehistorycznych stworzeń z epoki dewonu. Oprócz nich można zobaczyć w parku liczne modele skamieniałości, czaszek oraz kości, czyli to, co po dinozaurach pozostało do naszych czasów.

Następnie swój wolny czas uczniowie przeznaczyli na rozgrywki w mini golfa, zwiedzanie Jaskini Tajemnic, poszukiwanie szkieletu T.Rexa na plaży i  zabawę na placu zabaw.

To jeszcze nie koniec atrakcji. Później cała grupa udała się do Parku Miniatur „Świat Marzeń".

To było niezwykłe, gdyż w ciągu kilku godzin czwartoklasiści odbyli podróż do najpiękniejszych zabytków architektury rozmieszczonych po najodleglejszych zakątkach świata.

Podczas międzykontynentalnej podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk mogli podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W ciągu zaledwie jednego dnia mogli stanąć pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego.

Nieopodal Parku Miniatur, na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny. Przekraczając jego podwoje uczniowie cofnęli się do XV wieku. Kamienista droga prowadziła na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryła w sobie niezwykłe miejsca m.in. zbrojownię, salę tortur, komnatę damy, tarasy widokowe.  Obejrzeli również pokaz bitwy rycerskiej. Poszli zobaczyć jaskinię smoka. Smok był wielki, ział ogniem i bardzo im się podobał.

W średniowiecznej osadzie zwiedzili chatkę kowala, tkacza, szewca, garncarza i powroźnika. Mieli okazję samodzielnie zrobić sznurek, utkać tkaninę, ulepić glinianą misę  czy też  kuć haczyki lub serduszka.

Równie interesujący był  Zielony Labirynt - skomplikowany system korytarzy wytyczonych przez żywopłot, w którym można spędzić nawet kilkanaście minut próbując odszukać sprytnie ukryte drogi wyjścia. Nad labiryntem góruje pomost widokowy, z którego można podpowiadać zagubionym sposoby wydostania się z zielonej plątaniny korytarzy.

Dużo emocji wzbudziła zarówno szalona podróż na Symulatorze jak i seans w technologii 5 DMAX.

Atrakcją dla osób odważnych, które chciały przekonać się, co spotka tych, którzy obudzą mumię faraona, był Egipt Horror Show. Niestety ze względu na niepogodę  w godzinach popołudniowych, nie udało się skorzystać ze wszystkich atrakcji Lunaparku. Pomimo to, wycieczka była bardzo udana, dostarczyła niezapomnianych wrażeń, pozwoliła pogłębić uczniom wiedzę z różnych dziedzin.

Więcej zdjęć już wkrótce:-)