13 maja 2013 20:07 | Aktualności

„Afganistan. Kredki zamiast karabinów”.

W  ramach programu  „PROJEKTOR - wolontariat studencki” nasza szkoła w marcu i kwietniu przystąpiła do akcji „Afganistan. Kredki zamiast karabinów”. Akcja ta miała na celu przybliżyć naszym uczniom sztukę, kulturę i baśnie Afganistanu. W ramach projektu w naszej szkole studenci przeprowadzili warsztaty artystyczne dla uczniów klasy V i VI. Warsztaty miały charakter trzech spotkań, każde po 1,5 godziny. Uczniowie poznali położenie geograficzne Afganistanu, jego kulturę i tradycje. Wykonali dla swoich kolegów zakładki do książek i podpisali je własnymi imionami w języku arabskim. Zajęcia podobały się naszym uczniom.

Integralnym elementem warsztatów była zbiórka materiałów edukacyjnych dla afgańskich dzieci, którą zajęła się biblioteka szkolna. Do zbiórki artykułów szkolnych przyłączyły się również przedszkolaki.

Maria Mańczyk