14 czerwca 2013 23:07 | Aktualności

Obchody "Dni Europy"

W dniach 20 - 24 maja uczniowie naszej szkoły obchodzili "Dni Europy". Każda z klas przygotowała krótką prezentację wybranego kraju europejskiego. Klasie I przypadła Wielka Brytania, klasa II przedstawiła Grecję, klasa IV - Irlandię, klasa V zaprezentowała Niemcy a klasa VI - Turcję. Każda z prezentacji miała swój indywidualny charakter. Uczniowie przedstawili zarówno informacje dotyczące kultury, geografii, historii i polityki państw, jak również eksponaty charakterystyczne dla danego kraju. W klasie I pojawił się sklejony z tektury Big Ben i papierowy kapelusz w barwach flagi brytyjskiej. Klasa V przygotowała flagę niemiecką a także szarfę i ozdoby w barwach flagi niemieckiej. Uczniowie klasy IV nosili zielone koszulki i wykonali papierowe koniczynki. Klasa II zaciekawiła listą najbardziej popularnych greckich imion a klasa VI różnorodnością informacji na temat Turcji.

Klasy młodsze wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Mój ulubiony kraj europejski", natomiast klasy starsze miały za zadanie przedstawić krótki wywiad ze znaną osobą lub fragment sztuki pisarza pochodzącego z wybranego kraju europejskiego. Wszystkie klasy wykonały symbole charakterystyczne dla danego państwa. Symbole te zostałyby eksponowane na szkolnej gazetce.

14 czerwca był dniem podsumowującym obchody "Dni Europy". Uczniowie przedstawili krótkie scenki. Uczniowie klasy IV wystąpili w "Pigmalionie" - fragmencie sztuki irlandzkiego pisarza George'a Bernarda Shaw. Klasa V zaprezentowała się we współczesnej wersji "Kopciuszka", a klasa VI przedstawiła kilka ciekawostek na temat Turcji i dwie anegdoty legendarnego mędrca tureckiego – Nasreddina Hodży. Wszystkie występy były bardzo atrakcyjne i wzbudziły aplauz publiczności.

W tym dniu wręczono również dyplomy za pomysłowy wystrój klasy a także dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego. I miejsce w konkursie zajęły Emilia i Julia Gaj z klasy III, miejsce II- Adrian Sośniok z klasy III, miejsce III - Igor Grudniewski z klasy I. Wyróżniono prace Kamila Garczarczyka z klasy II i Bartka Wyparło z klasy III.