23 października 2013 21:35 | Aktualności

Muzyczna niespodzianka

Nasza szkoła zapewnia nam mnóstwo atrakcji! Tym razem postawiono na muzykę. 21 października zawitała u nas Orkiestra Dęta pod kierownictwem pana Grzegorza Zawodniaka. W jej skład wchodzą osoby w różnym wieku: starsze od nas, jak również nasi rówieśnicy. Wśród muzyków dostrzegliśmy naszą szkolną koleżankę – Natalkę z III klasy. Orkiestra zagrała dla nas kilka utworów. Pojawiły się wśród nich zarówno piosenki, które dziś określilibyśmy jako klasyczne (Orkiestry dęte), ale także takie, które obecnie królują na szczytach list przebojów (Bałcanica zespołu Piersi czy Ona tańczy dla mnie Weekendu). Największą atrakcją dla nas był konkurs „Jaka to melodia?”. Na środek zaproszono przedstawicieli każdej klasy. Mieli oni wylosować instrument, na którym członkowie orkiestry zagrają pewien utwór. Wszystko poszło sprawnie. Każdy odgadł o jaką piosenkę chodzi i w nagrodę otrzymał długopis z logo orkiestry. Później zespól zagrał dla nas jeszcze kilka utworów oraz zaprosił do współpracy. Być może za jakiś czas zobaczymy i usłyszymy w orkiestrze kogoś z naszych szkolnych szeregów?