08 listopada 2013 14:40 | Aktualności

EKOLOGIA – ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY

EKOLOGIA – ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY.

Szanowni Nauczyciele, drodzy Uczniowie oraz Rodzice,

W nawiązaniu do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata” (Clean Up the World) pragniemy przypomnieć, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. Dlatego zwracamy się z prośbą o dołączenie Waszej placówki do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte lub uszkodzone telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Akcję kierujemy szczególnie do samorządów uczniowskich szkół. Honorowy patronat nad naszymi działaniami objął profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Pan Zbigniew Nęcki.

Poniżej szczegóły postępowania:

1. Do 15.11.2013 szkoła (np. samorząd uczniowski) przeprowadzi wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony.
  2. Po przeprowadzeniu akcji zebrane telefony należy zapakować do możliwie najmniejszego, stabilnego pudełka kartonowego. Paczkę należy przygotować do transportu, tzn. zakleić taśmą.
  3. Odbierzemy na własny koszt paczkę z telefonami, które zostaną następnie przekazane specjalistycznej firmie recyklingowej dokonującej profesjonalnej utylizacji urządzeń elektronicznych.
  4. Szkoły otrzymają certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji ekologicznej, a szkoły które zbiorą większą ilość telefonów w przeliczeniu na ucznia (szczegóły w formularzu zgłoszeniowym) otrzymają atrakcyjne cyfrowe aparaty fotograficzne firmy Canon.

Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna ogólnopolska akcja do której przyłącza się nieustannie tak wiele placówek oświatowych, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w polskich szkołach, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza. Zacznijmy sprzątanie świata od własnego biurka i otoczenia.

Dziękujemy za ekologiczną postawę i oczekujemy na Wasze zgłoszenie.