14 listopada 2013 18:49 | Aktualności

11 listopada - Dzień Niepodległości

W tym roku mija 95 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycją w naszej szkole jest to, że upamiętniamy ważne, wzniosłe wydarzenia, a niewątpliwie uzyskanie wolności do takich należy. W głównej gablocie na górnym korytarzu została wywieszona gazetka poświęcona zdarzeniom sprzed lat . W piątek 8 listopada miały miejsce dwie akademie. Pierwsza, dla klas starszych, rozpoczęła się o godzinie 8.00. Jak zawsze uroczystość zaczęliśmy od odśpiewania hymnu polskiego ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Tym razem to VI klasa przygotowała przedstawienie (montaż słowo-muzyczny), w którym przypomniała informacje historyczne dotyczące okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Chór szkolny wykonał pieśni, które przygotował wcześniej na zajęciach. Na IV godzinie lekcyjnej odbyła się akademia dla przedszkolaków i młodszych klas. Dostaliśmy gromkie brawa za przygotowanie tego apelu. Do występu przygotowywała nas Pani Milena Mikulska, Pani Ilona Kocot, a także Pani Adrianna Kos. Mamy nadzieję, że wielu z Was wyniosło coś z tej nietypowej lekcji historii.

Natalia Przybylak