19 listopada 2013 20:26 | Aktualności

Lekcja sztuki w Krzykawce.

Dnia 17 października klasa IV wraz z rodzicami odwiedziła pewne magiczne miejsce – prawdziwą  chlubę gminy Bolesław, czyli szlachecki dworek w Krzykawce.

Pod stopami zaszumiały liście, a my na kilka godzin zagościliśmy w przytulnych wnętrzach. Dzieciaki uczestniczyły w zajęciach w pracowni ceramicznej, gdzie mogły wykonać swoją pracę z gliny. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki bezkształtne kawałki gliny zaczęły przypominać  twarze, kwiaty, koty, kubki. Małe dzieła sztuki pozostały do wyschnięcia, aby później móc je wypalić w specjalnym piecu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z zajęć oraz z możliwości zobaczenia, jak naprawdę powstają ceramiczne cuda.

Kiedy z zapałem uczniowie rzeźbili, rodzice mieli czas na rozmowy przy filiżance kawy, a także zwiedzanie Galerii w dworku i zerknięcie na pracę swoich pociech. Około południa z apetytem  zebraliśmy się wokół kamiennego kręgu, aby ze smakiem zjeść upieczone kiełbaski. Kolejną atrakcją były warsztaty z papieru czerpanego. Na metalowych ramach, dzięki pomysłowości klasy IV, powstały ciekawe arkusze papieru czerpanego.

Utrudzeni w godzinach popołudniowych wróciliśmy do domów. Z wyjątkiem pogody dopisało wszystko, co zresztą można zobaczyć na zdjęciach.