17 grudnia 2013 21:31 | Aktualności

Dorota Stalińska o bezpieczeństwie na drodze.

Zastanawialiście się kiedyś, czy znacie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze? Pamiętacie, jakie reguły obowiązują gdy chodzicie pieszo, jedziecie na rowerze lub samochodem z rodzicami? 17 grudnia mieliście ku temu okazję. Całą szkołą wybraliśmy się do Domu Kultury w Bobrownikach, na spotkanie z aktorką – panią Dorota Stalińską, która w prosty i zabawny sposób przypomniała wszystkim, co robić, by być bezpiecznym na ulicy. Pani Stalińska przygotowała różnego rodzaju scenki, w których sami uczestniczyliśmy. Mogliśmy między innymi przypomnieć sobie, którą stroną ulicy chodzimy (nie wszyscy o tym pamiętali!), w co powinien być wyposażony nasz rower (oraz my sami), a także gdzie tak naprawdę jest nasze miejsce w samochodzie... Wydawałoby się to wszystko rzeczą oczywistą, jednak niestety – okazało się, ze nie wszyscy znają podstawowe zasady. Mamy nadzieję, że po tym ciekawym spotkaniu to się zmieni. Na koniec wszyscy dostali odblaskowe opaski, które z pewnością przydadzą się na drodze.