21 stycznia 2014 17:26 | Aktualności

CZY WIESZ CO PIJE TWOJE DZIECKO?

W ramach realizacji Programu Śląskiej Sieci Szkól Promujących Zdrowie nasza szkoła podejmuje wiele działań prozdrowotnych wśród dzieci i ich środowiska wychowawczego.

Dnia 15 stycznia 2014r na  zebraniu dla rodziców   odbyła się prezentacja multimedialna  z zakresu edukacji zdrowotnej „ Czy wiesz co pije Twoje dziecko?” Prezentację przygotowała i przeprowadziła absolwentka naszej szkoły  Alicja Skubis, obecnie studentka dietetyki klinicznej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach.

Celem prezentacji było uświadomienie rodzicom szkodliwości spożywania przez dzieci słodzonych napojów gazowanych. Rodzice mięli możliwość poznania zależności pomiędzy zachodzącymi w organizmie procesami fizjologicznymi a jego zapotrzebowaniem  na wodę. Omówiono skład słodzonych napojów gazowanych oraz ich negatywny wpływ na zdrowie dzieci. Szczególną  uwagę rodziców zwrócono jednak na ostrzeżenia ekspertów Amerykańskiej Akademii Pediatrii dotyczące skutków ubocznych spożywania przez dzieci tzw napojów energetycznych oraz izotonicznych. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z prezentacją.