17 lutego 2014 12:31 | Aktualności

KONCET WALENTYNKOWY

W walentynkowy wieczór 14 lutego w szkole w Sączowie zagościła Muzyka.

Jak co roku od pięciu już lat na scenie sali teatralnej wystąpili młodzi artyści – uczniowie, którzy kształcą i rozwijają swoje talenty w naszej szkole i w działającej u nas filii Społecznego Ogniska Muzycznego z Piekar Śląskich oraz szkół muzycznych. W urozmaiconym repertuarze mogliśmy usłyszeć utwory muzyki poważnej i rozrywkowej, granej na pianinie , na skrzypcach, akordeonie, gitarze i flecie poprzecznym. Koncert rozpoczął występ szkolnego chóru „Smyczki”, by po prezentacjach solistów oddać scenę zaproszonym gościom – kwintetowi orkiestry dętej OSP z Tąpkowic.

Motywem przewodnim koncertu była Muzyka i Miłość, a w czarowny świat obu wprowadzili nas wspaniali konferansjerzy – Dominika, Milena i Samuel.

Dla wielu wykonawców koncert był pierwszym występem na scenie, w świetle reflektorów, przed wypełnioną po brzegi widownią. Dlatego silne emocje towarzyszące zarówno występującym jak i wspierającym ich widzom były wyczuwalne przez cały czas. Wszyscy trzymali kciuki za powodzenie najmłodszych, stali bywalcy koncertów z satysfakcją obserwowali rozwój umiejętności u starszych dzieci, z radością witali dojrzałych już muzycznie absolwentów. Mamy nadzieję, że miłe wspomnienie tego wieczoru zapadnie na długo w pamięć wszystkich obecnych 14 lutego w sączowskiej szkole.

Dziękujemy naszym widzom za bardzo liczne przybycie.

Koncert przygotowały nauczycielki muzyki – pani Dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego Lidia Wesołek i pani Ilona Kocot.

Oprawę scenograficzna wykonała pani Izabela Gielnik.

Małgorzata Fijołek

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej >> Oglądaj