15 marca 2014 12:22 | Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

Po raz trzeci w naszej szkole odbył się konkurs mitologiczny. W tym roku motywem przewodnim zmagań były wędrówki i wędrowcy. Zawodnicy mieli się zapoznać z mitem o Orfeuszu, Dedalu i Ikarze, Eneaszu, Heraklesie, Orfeuszu i Eurydyce, Heraklesie oraz z opowieścią o wyprawie Argonautów. Uczniowie wszystkich szkół byli świetnie przygotowani! Odpowiadali na naprawdę trudne pytania. W tym roku do rywalizacji stanęli reprezentanci klas V ze szkół w Bobrownikach, Dobieszowicach, Tąpkowicach i Sączowie. Na początku klasa V wystawiła krótkie przedstawienie pod tytułem "Demeter i Kora", do którego przygotowała ich Pani Dyrektor. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem pięknych strojów, dekoracji oraz przede wszystkim gry aktorów. Następnie nastąpiła właściwa część konkursu, czyli zmagania zawodników. Konkurencji było 10, tyle ile trwała podróż słynnego Odyseusza do ojczyzny. Konkurencje były różnorodne, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tegorocznym konkursie najlepsi okazali się gospodarze! Uczniowie z Sączowa zajęli 1 miejsce. Tuż za nimi, z minimalną różnicą punktową, uplasowała się drużyna z Tąpkowic. Zawodnicy z Bobrownik wywalczyli 3 pozycję, a na 4 miejscu znalazły się Dobieszowice. Walka była zacięta, jednak przebiegała w przyjaznej atmosferze. Konkurs poprowadziła pani Milena Mikulska. Wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniach do konkursu.