09 kwietnia 2014 13:37 | Aktualności

ogłaszają III edycję konkursu
„SĄCZOWSKIE PALMY WIELKANOCNE”

palmy.jpgpalmy.jpg

Celem konkursu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci, młodzieży i dorosłych tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową, upowszechnianie wiedzy na temat zwyczajów związanych z okresem Świąt Wielkanocnych oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.
Palmy wykonane na konkurs powinny nawiązywać zarówno formą jak i surowcem do tradycyjnych palm wielkanocnych występujących dawniej na terenie dzisiejszej Parafii. Tradycyjnie palmy (1 do 1,5 metra wysokie) wykonywane były z naturalnych surowców takich jak: trzcina pospolita, cis, „kocanki’ – gałązki wierzbowe, brzoza, jałowiec, borówka brusznica, pałka szerokolistna, skrzyp. Elementem uzupełniającym były także suszone i barwione kwiaty, wstążki i kwiaty wykonane z bibułki.

Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
2. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną własnoręcznie wykonaną pracę.
3. W konkursie mogą brać udział prace indywidualne i zespołowe (maksymalnie 2 – osobowe).
4. Praca zgłoszona do konkursu winna być zaopatrzona w czytelnie napisaną metryczkę z danymi: imię i nazwisko autora, wiek, telefon kontaktowy.
5. Prace należy składać do dnia. 13.04.2014 r. (Niedziela Palmowa) w Kościele Parafialnym w Sączowie w zakrystii przed i po każdej mszy świętej lub do 11.04.2014r. w sekretariacie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w godz. 7.00-15.00.
6. Powołane przez organizatorów jury przyzna nagrody w kategoriach wiekowych:

I – dzieci do lat 12

II – młodzież do lat 17

III - dorośli

7. Osoby nagrodzone oraz wyróżnione zostaną poinformowane telefonicznie do dnia 19.04.2014 r.
8. Prace nagrodzone oraz wyróżnione zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej, która będzie udostępniona w kościele pw. św. Jakuba w Sączowie od 11.04.2014 r.
9. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników konkursu nastąpi 21 kwietnia 2014r. (poniedziałek - drugi dzień świąt) po mszy świętej o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Jakuba w Sączowie.
10. Zgłoszenie na konkurs palmy jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jej pozostawienie do dyspozycji organizatorów.