30 kwietnia 2014 19:49 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Książki

25 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Książki. Z tej okazji uczniowie klasy trzeciej przygotowali przedstawienie. Wystąpili w nim bohaterowie najbardziej lubianych i popularnych książek dla dzieci. W towarzystwie Hansa Christiana Andersena pojawili się na scenie: Kopciuszek, Calineczka, Czerwony Kapturek, Stefek Burczymucha, Paweł i Gaweł, Kuba i Buba, Doktor Dolittle. Pingwin Elegancik,  Wojtek Strażak. Pan Hilary, Kubuś Puchatek i  Kot w butach. Przedstawienie uświadomiło dzieciom korzyści wynikające z czytania książek oraz ukazało sylwetki znanych pisarzy. Po przedstawieniu odbył się konkurs ze znajomości autorów książek. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy drugiej. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Klimczyk.