Komunikaty

24 września 2012 16:16 | Komunikaty

Podsumowanie I Edycji Programu "Zbieraj kartridże, ratuj konie!"

 

 

Witam,

 Z radością informuję, że podsumowaliśmy I Edycję Programu "Zbieraj kartridże, ratuj konie!"

 

W roku szkolnym 2011/2012 zainteresowanie Programem zadeklarowało 229 placówek oświatowych z całej Polski, z czego kartridże zebrało aż 135 placówek! Łącznie zebraliśmy 6 148 szt. zużytych kartridży nadających się do recyklingu. Zostały  one przetworzone w pełnowartościowe materiały do drukowania. Z środków uzyskanych z recyklingu przekazaliśmy prawie 10 tys. zł do Klubu Gaja na ratowanie koni.

W całej swej działalności Klub Gaja uratował już 50 koni - schorowanych, wysłużonych w ciężkiej pracy lub po prostu hodowanych na ubój. Zostały one przekazane do nowych domów, fundacji zajmujących się hipoterapią czy gospodarstw agroturystycznych. Są teraz zadbane, szczęśliwe i potrzebne.

Środki uzyskane z Programu Zbieraj kartridże, ratuj konie zostały przeznaczone na wykup konia o imieniu Atlantyk oraz na finansowanie stałej opieki nad kilkoma innymi końmi Klubu Gaja, ich wyżywienie, opiekę weterynaryjną, kowala. Atlantyk to 49 koń uratowany przez Klub Gaja. Został przekazany do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, gdzie służy do hipoterapii.

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy sukcesu w przeprowadzeniu zbiórki! W załączniku znajduje się pełny ranking placówek. Wszyscy Uczestnicy otrzymają Dyplomy udziału w I edycji Programu Zbieraj kartridże, ratuj konie. Przedstawiamy również Laureatów:

I miejsce - Zespół Szkół nr 1 w Jaworznie (woj. śląskie) – 437 kartridży

II miejsce - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kotlinie (woj. wielkopolskie) – 295 kartridży

III miejsce - Przedszkole nr 155 \"Roztańczona Kraina\" w Warszawie (woj. mazowieckie) – 211 kartridży

 Wręczenie statuetek Pegaza dla Laureatów nastąpi podczas Inauguracji 10 Edycji Święta Drzewa Klubu Gaja, która odbędzie się 10 października.

 

Zapraszamy również do udziału w II Edycji Programu! W trakcie jej trwania będziemy ogłaszać dodatkowe konkursy, w których będzie można zdobyć gadżety Zbieraj kartridże, ratuj konie.

Będziemy zachęcać do aktywnego udziału w konkursach, samodzielnego inicjowania różnych akcji i wydarzeń lokalnych związanych z tematyką Programu a także pozyskiwania stałych Partnerów (okolicznych firm, urzędów, instytucji), którzy pomogą w zebraniu jeszcze większej ilości kartridży.

 

CHCEMY POMÓC JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE KONI – DZIĘKI WAM!

 

Dlatego w tym roku oprócz zwycięskiego I miejsca za zebranie największej ilości kartridży, przyznamy dwie nowe nagrody:

- za największą aktywność  podczas trwania Programu

- za pozyskanie największej ilości Partnerów

 

Zapraszamy do udziału. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://www.greenproject.org.pl/forumlarz-szkola.php

Na naszej stronie internetowej www.greenproject.org.pl znajdują się wszystkie informacje na temat Programu Zbieraj kartridże, ratuj konie: regulamin, praktyczne wskazówki dot. prowadzenia zbiórki, materiały do pobrania.

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku, ponieważ tam będziemy na bieżąco informować o wszystkich aktualnościach: aktualizacjach rankingu, ciekawostkach i wydarzeniach od Uczestników Programu a także o konkursach i nagrodach.

http://www.facebook.com/#!/Zbieraj.Kartridze.Ratuj.Konie

 

 

 

Pozdrawiam

Katarzyna Randak

 

 

Przeczytano: 1342 razy. Wydrukuj|Do góry