Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sączowie
http://zsp.saczow.superszkolna.pl

05 czerwca 2017 16:12 | Aktualności przedszkola

W kalendarzu jest taki dzień …. – czyli Dzień Dziecka w Przedszkolu

   Jest taki dzień, jedyny w roku, w którym wszystkie dzieci obchodzą swoje święto. Z okazji Dnia Dziecka w naszym Przedszkolu od rana na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Jedną z niespodzianek dla dzieci było przedstawienie teatralne w wykonaniu nauczycieli i personelu Przedszkola. Panie – Dzieciom z życzeniami wszystkiego co najlepsze i najsłodsze przygotowały przedstawienie pod tytułem „Kaczka - dziwaczka” oparte na tekście wiersza J. Brzechwy. W rolę zwariowanej i dziwacznej Kaczki wcieliła się pani Basia. Rolę aptekarki i fryzjerki odegrała pani Ela, a praczką w przedstawieniu była pani Justyna. Rolę kucharza profesjonalnie odegrała kucharka pani Lidia.

   Przedszkolaki oglądając prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Basię wirtualnie odwiedziły swoich kolegów żyjących w różnych państwach i na różnych kontynentach. Poznały warunki życia dzieci z różnych części świata, ich zwyczaje i kulturę. Melodie i piosenki dziecięce zaprosiły wszystkie przedszkolne dzieci do wspólnej „Mini dyskoteki”. Na koniec integracyjnych zabaw każde dziecko otrzymało prezent – niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców ZSP.

   Dalsza część dnia upłynęła na zajęciach i zabawach w przedszkolnych ogrodach. Tam też dzieci odwiedził „Boberek” – maskotka gminy Bobrowniki przynosząc słodki poczęstunek.

Zdjęcia: