Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sączowie
http://zsp.saczow.superszkolna.pl

11 października 2017 19:11 | Aktualności przedszkola

Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków


Ruszyła kolejna, już VII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, której głównym celem jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci.

Nasze Przedszkole jest już od wielu lat jest członkiem Akademii.

11 października 2017 r. zainaugurowaliśmy kolejny rok pracy. Otwarcie kolejnego roku działalności w Akademii odbyło się z udziałem higienistki szkolnej pani Stanisławy Pawlety. Higienistka opowiedziała dzieciom o podstawowych zasadach dbania o higienę jamy ustnej i przedstawiła instruktaż jak poprawnie myć ząbki.

W czasie realizacji Programu dzieci przedszkolne poznawać będą Pastusiowych bohaterów Akademii Aquafresh, którzy zachęcać będą do wspólnych działań promujących dbałość o zdrowie zębów.

Dzieci będą między innymi codziennie w przedszkolu myły ząbki.

Do udziału w akcji zapraszamy również rodziców. Bardzo ważne jest, aby edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej była kontynuowana również w domu.


Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych.

Program objęty jest patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, głównym Patronem medialnym jest telewizja Polsat Jim Jam.

Mamy ogromną nadzieję, że dzięki naszym działaniom przyczynimy się do zmniejszenia skali ogromnego problemu, jakim jest próchnica wśród najmłodszych!Zapraszamy do aktywnego udziału w programie Akademii Aquafresh!

Zdjęcia: