Aktualności przedszkola

21 października 2014 20:49 | Aktualności przedszkola

Akademia Aquafresh

„Akademia  Aquafresh” to ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej stworzony z myślą o przedszkolakach. Program koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Natomiast jego działania mają na celu zachęcanie dzieci do codziennego dbania o higienę jamy ustnej. Autorzy programu przygotowali dla przedszkolaków  cykl zajęć, które poruszały zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną m.in.: jak prawidłowo dbać o zęby, skąd biorą się zęby, dlaczego należy chodzić do dentysty oraz co należy jeść, aby mieć zdrowe zęby.

Zajęcia przygotowane przez ekspertów „Akademii Aquafresha” rozpoczęły się w naszym przedszkolu 22 września. Codziennie dzieci zapoznawały się z inną tematyką dotyczącą higieny jamy ustnej. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli wzbogacone zostały filmami edukacyjnymi, bajkami oraz materiałami plastycznymi. Przedszkolaki bardzo szybko polubiły bohaterów Pastusiowej Krainy: Billego, Lilly, Szczotusiem, Robaczkiem Próchniaczem oraz Barneyem.

IV edycja „Akademii Aquafresha” została zakończona 30 września. Tego dnia o godz. 12.00 przedszkolaki z całej polski wzięły udział w ustanawianiu Rekordu Guinessa, kategoria: największa liczba osób myjących zęby w tym samym czasie. W akcji uczestniczyło 313 328 dzieci – rekord został pobity!!!

Akademia Aquafresh 2014