Aktualności przedszkola

03 listopada 2014 20:17 | Aktualności przedszkola

„Dary Jesieni”

Jesień to czas obfitości tego co dają nam ekosystemy lasu, sadu czy ogrodu warzywnego. W ramach poszerzania swojej wiedzy przyrodniczej dzieci z grupy średniaków wybrały się na spacer do  sadu poznając nazwy i wygląd drzew owocowych. Po powrocie do przedszkola średniaki segregowały, przeliczały i degustowały dary sadu. Dzieci dokonywały również podziału owoców na egzotyczne   i owoce z naszych sadów. Cykl zajęć z zakresu „ Jesień daje nam owoce” miał na celu nie tylko poznawanie nazw, wyglądu i smaków owoców ale również zachęcanie dzieci do sięgania po owoce w swoim jadłospisie oraz ukazanie ich zdrowotnych walorów. Kontynuacją zajęć były warsztaty kulinarne w czasie których  dzieci wykonały sałatkę owocową oraz kompoty jabłkowe na zimę. Efektem przyrodniczych  działań edukacyjnych była grupowa praca plastyczna „ Jabłoń” modelowana z szarych gazet i malowana dłońmi. Podjęte działanie artystyczne dało dzieciom wiele radości i zadowolenia oraz  poszerzało doświadczenia  twórcze przedszkolaka.