Aktualności przedszkola

03 listopada 2014 20:19 | Aktualności przedszkola

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

„ Jestem super przedszkolaczek,

co się śmieje a nie płacze,

bo przedszkole fajne mam,

być Super Przedszkolakiem – przyrzekam”.

28 X 2014r w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Nowo przybyłe do przedszkola dzieci maja za sobą okres aklimatyzacji w placówce, poznawania zasad i norm współżycia w grupie rówieśniczej. To trudny okres szczególnie dla najmłodszych przedszkolaków, które w obecnym roku szkolnym bardzo dzielnie wstępowały w progi przedszkolne. Myślą przewodnią dnia było kształtowanie prawidłowych  nawyków żywieniowych dzieci poprzez poznawanie zdrowotnych walorów warzyw i owoców. Na rozpoczęcie dnia kucharki przygotowały dla dzieci śniadanie niespodziankę w postaci kolorowych kanapek obrazkowych. Kanapki przybrały różne postacie wykonane z warzyw, sera i wędlin. Atrakcyjność śniadania pobudzała ciekawość dzieci, które z chęcią sięgały po obrazy kanapkowe. Dzieci podziękowały kucharkom  instrumentalizacją piosenki „ Pac gruszka” oraz wręczeniem Medalu Super Kucharki.

Po śniadaniu dzieci brały udział w przedstawieniu teatralnym „ Kozucha Kłamczucha” w wykonaniu Teatru Art Re z Krakowa . Miały okazję do wspólnej zabawy z aktorami i dyskusji na temat postawy głównej bohaterki.

Po teatrzyku dzieci zostały zaproszone na zdrowe przekąski. Zadaniem dzieci była degustacja z zamkniętymi oczami warzyw i owoców oraz  rozpoznanie  ich nazw. Dzieci miały możliwość wzbogacania swoich doświadczeń smakowych.

Zakończeniem dnia było spotkanie z Panią Dyrektor Małgorzatą Fijołek, która wysłuchała przygotowanego przez nowych przedszkolaków krótkiego programu artystycznego w formie wierszyków i piosenek. Po przedstawieniu Pani Dyrektor na zaproszenie dzieci dokonała aktu pasowania z użyciem Zaczarowanego Ołówka oraz wręczyła dzieciom pamiątkowe Medale Super Przedszkolaka.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej   >> Oglądaj