Aktualności przedszkola

16 grudnia 2014 20:19 | Aktualności przedszkola

ANDRZEJKI

W tegoroczne „Andrzejki”, w sali grupy „Starszaków” unosiła się niezwykła atmosfera tajemniczości, ciekawości oraz radości. Wszystko to, działo się za sprawą wróżb i magii. „Andrzejkowa zabawa” rozpoczęła się krótką pogadanką na temat wigilii nocy św. Andrzeja oraz tradycjami związanymi z tą nocą. Następnie dzieci przystąpiły wróżb. Rozpoczęły od lania wosku przez klucz, następnie rzucały monetą, ustawiały but do drzwi, kręciły butelką aby... "Gwiazdy przepowiedziały przyszłość". Na koniec ciągnęły los, który miał im zdradzić "Kim zostaniesz w przyszłości". Grupowe „Andrzejki” przedszkolaki zakończyły tańcami.