Przyjmowanie ofert ubezpieczenia uczniów w zakładce "Ogłoszenia"

Aktualności przedszkola

05 marca 2015 15:42 | Aktualności przedszkola

Cztery żywioły – zajęcia badawcze w przedszkolu.

Zajęcia badawcze dające dzieciom możliwość eksperymentowania, są okazją do poznawania otaczającej rzeczywistości poprzez różne zmysły oraz do podejmowania własnej inicjatywy i aktywności dydaktycznej. Tworzone sytuacje edukacyjne w ramach cyklu „ Cztery żywioły” były dla dzieci okazją do przyglądania się naturze, temu jak człowiek sobie z nią radzi, jak ją podporządkowuje i jak natura podporządkowuje sobie człowieka. Powietrze, ogień, woda i wiatr – nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Cztery żywioły niosą jednak i życie i śmierć. Nie możemy bez nich żyć i nie możemy ich bagatelizować. To w nich uosabia się potęga ziemskiej natury. W ramach cyklu „ Cztery żywioły” dzieci brały udział w zajęciach badawczych i eksperymentach  przyrodniczych doświadczając poprzez rożne zmysły żywiołów ziemi, ognia, wody i powietrza. Zajęcia edukacyjne wprowadzały dzieci w świat takich wartości jak: natura, bezpieczeństwo, odwaga, roztropność i pokora wobec żywiołów ognia, wody, powietrza i ziemi.

Cztery żywioły 2015