Aktualności przedszkola

12 marca 2015 18:58 | Aktualności przedszkola

„Skarpetkowe stworki”

Tworząc okazje do podejmowania inicjatywy twórczej dzieci zorganizowano w grupie średniaków warsztaty muzyczno-plastyczne „Skarpetkowe stworki”. Myślą przewodnią zabawy  była wyprawa na wiosenną łąkę. Dzieci tworzyły tematyczne fabularyzacje na temat mieszkańców ekosystemu łąki oraz  improwizowały ruchowo przy muzyce. Zwieńczeniem warsztatów była praca twórcza z wykorzystaniem skarpetek i różnorodnego materiału plastycznego. Dzieci samodzielnie wykonywały  „Skarpetkowe stworki” które zamieszkały na przygotowanych na szarym papierze łąkach. Warsztaty zostały przygotowane we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Siewierzu. Dziękujemy Pani psycholog Małgorzacie Szymiec  za przeprowadzenie zajęć oraz  stworzenie miłej atmosfery mobilizującej dzieci do podejmowania aktywności twórczej.

Skarpetowe stworki 2015