Aktualności przedszkola

23 marca 2015 20:59 | Aktualności przedszkola

Dni teatru

19 marca wybraliśmy się na spektakl teatralny do Teatru Dzieci Zagłębia do Będzina. Przedszkolaki poznawały nowe przygody znanej bajki „Trzy Świnki” Roberta Dorosławskiego. Było to swobodne przekształcenie znanej i bardzo lubianej opowieści, pochodzącej ze zbioru baśni braci Grimm, gdzie tytułowe Świnki zachorowały na ... nudę. Nie chcą się bawić z innymi zwierzętami, nie zamierzają także budować domu, ani porządkować podwórka, choć zima tuż tuż.... Pozostałe zwierzęta wpadają na pewien pomysł. Świnki trzeba przestraszyć ! Obmyślają chytry plan. Owca przebiera się za wilka, a Krowa za smoka. Czy plan się powiedzie? Czy Świnki pokonają lenistwo i przestaną się wreszcie nudzić?

Przedszkolaki ze skupieniem oglądały przedstawienie w którym wraz poznawaniem przygód bohaterów, utrwalały zasady bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi i razem z aktorami odkrywają tajemnice kuchni teatralnej.