Aktualności przedszkola

21 kwietnia 2015 18:40 | Aktualności przedszkola

PIERWSZA POMOC- projekt edukacyjny „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

Realizując założenia Programu Przedszkola Promującego Zdrowie  w dniach 13-15 kwietnia, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w projekcie edukacyjnym z zakresu pierwszej pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”. Koordynatorem akcji była pani mgr Justyna Urbańczyk. Akcja przeprowadzona została na podstawie materiałów szkoleniowych zgromadzonych podczas szkolenia zorganizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Pierwszym spotkaniem, które rozpoczynało cykl naszych spotkań była pogadanka z paniami pielęgniarkami. Na zaproszenie przedszkolaków odpowiedziała babcia Olka z najmłodszej grupy oraz mama Mai ze Średniaków. Obydwie panie pracują czynnie zawodowo w Ośrodkach Zdrowia w naszej gminie. Z wielkim przygotowaniem i fachowością opowiadały o swojej pracy a także o tym jak dbać o swoje zdrowie.

Kolejnym etapem naszych spotkań były odwiedziny przedszkolaków w Ośrodku Zdrowia w Sączowie. Dzieci zwiedzały pomieszczenia oraz Gabinety lekarskie. Dzięki uprzejmości pani Oli brały  udział w wykonywaniu prostych badań lekarskich.  

Przedszkolaki w trakcie trwania cyklu zajęć zapoznały się z czynnościami jakie należy przeprowadzić podczas ratowania ludzkiego życia w nagłych przypadkach. Przewodnikiem dzieci po tak trudnej tematyce był Doktor Kręciołek – postać z filmu animowanego, który każdego dnia wprowadzał przedszkolaki w inną tematykę: „Pozycja boczna ustalona”, „Oddechy ratownicze”, „Ucisk klatki piersiowej” oraz „Numery alarmowe”. Wszystkie te czynności dzieci ćwiczyły na fantomach, dzięki którym teorię mogły łączyć z praktyką.        

Przeczytano: 759 razy. Wydrukuj|Do góry

PIERWSZA POMOC- projekt edukacyjny „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” 2015