Aktualności przedszkola

13 maja 2015 21:49 | Aktualności przedszkola

„Smakowa tęcza dla niejadka”

Dzieci z grupy „ 0” I i „ 0” II z początkiem maja wzięły udział w projekcie arteterapeutycznym z zakresu edukacji zdrowotnej „Smakowa tęcza dla niejadka”. Realizacje projektu  rozpoczęła prezentacja dla rodziców przeprowadzona przez dietetyka pt „Dieta dla mózgu”. Po prezentacji rodzice mięli możliwość indywidualnych konsultacji z dietetykiem. Głównymi założeniami projektu było wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci poprzez poznawane podstawowych smaków produktów spożywczych z wykorzystaniem wybranych technik arteterapeutycznych. Tematyka zajęć dla dzieci w ramach projektu obejmowała zagadnienia z zakresu poznawania piramidy zdrowia, degustacji, poznawania i malowania map smakowych, tworzenia mandali zapachów z przypraw i nasion.

Cele projektu:

• dostarczanie rodzicom i dzieciom wiedzy na temat zagrożeń wynikających z niedoboru składników odżywczych
  • poznawanie, nazywanie smaków i zapachów żywności
  • kształcenie zmysłu smaku i powonienia
  • wykształcenie ciekawości smakowej
  • rozbudzanie wrażeń smakowych w czasie spożywania rożnych produktów spożywczych

Podsumowaniem projektu było spotkanie dzieci z dietetykiem i prezentacja multimedialna na temat zasad zdrowego odżywiania dziecka zakończona wręczeniem dyplomów zdrowego przedszkolaka

„Smakowa tęcza dla niejadka” 2015