Aktualności przedszkola

25 czerwca 2015 11:55 | Aktualności przedszkola

„Wkrótce będę uczniem” - działania programowe w ramach aklimatyzacji dziecka w środowisku szkolnym.

Najstarsze przedszkolaki 1 września 2015 r rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Środowisko szkolne jest doskonale znane naszym dzieciom gdyż organizacyjnie tworzymy Zespół Szkolno-Przedszkolny. W obecnym roku szkolnym przedszkolaki wielokrotnie brały udział w uroczystościach, akcjach i imprezach organizowanych przez uczniów naszej szkoły. W maju działania te zostały rozszerzone o założenia programu profilaktycznego „ Wkrótce będę uczniem”.
Dzieci z grupy „ 0” I i „ 0” II wzięły udział w lekcji razem z obecna klasą I, zwiedzały pomieszczenia szkolne, pisały znaki graficzne w ławkach klasy I oraz wzięły udział w lekcjach wychowania fizycznego na sali gimnastycznej. Dzieci odwiedziły również bibliotekę szkolną poznając zasady jej funkcjonowania.
W nowym roku szkolnym 2015/2016 naukę w klasie pierwszej rozpocznie 35 dzieci, tworząc klasę Ia i Ib.
26.08.2015r zapraszamy dzieci i rodziców pierwszaków na spotkanie organizacyjne przed uroczystością rozpoczęcia roku szkolnego.