Aktualności przedszkola

13 lutego 2016 07:59 | Aktualności przedszkola

DZIEŃ JABUSZKA

W czwartek 28 stycznia sala przedszkolna „Średniaków” zamieniła się w małą przetwórnię soków jabłkowych. Tego dnia dzieci wraz z paniami wychowawczyniami rozmawiały na temat wartości odżywczych owoców i warzyw oraz konieczności zjadania ich pod wieloma postaciami. Korzystając z programu Szkoły Promującej Zdrowie na wstępie przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt. „Jak to jest zrobione?”, który pokazywał proces przetwarzania owoców zanim zamienią się w soki i trafią na półki w sklepach. Przy okazji wychowawczynie pokazały dzieciom domowe urządzenie do produkcji soków – sokowirówka. Na koniec każde dziecko mogło skosztować pysznego, świeżego soku jabłkowego.

DZIEŃ JABUSZKA 2016