Aktualności przedszkola

16 kwietnia 2016 15:39 | Aktualności przedszkola

Dzień marchewki w przedszkolu

14.04.2016r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień marchewki. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy. W tym dniu, królowała oczywiście marchewka. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki.

Całe nasze przedszkole zamieniło się w wielkie marchewkowe pole. Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo.

Najpierw obejrzeliśmy prezentację multimedialną przygotowana przez p. Basię pt.: „Marchewka – warzywo młodości”. Z prezentacji dowiedzieliśmy się, że spożywanie marchewki ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i urodę. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy dowiedzieliśmy się, że marchewka może mieć różne kolory: od bieli przez żółcie, czerwienie, po ciemny fiolet.

Potem wszyscy udaliśmy się na urodziny do marchewki. Wesoło bawiliśmy się przy piosence „Urodziny marchewki”, były zagadki, rebusy i konkursy. Był też urodzinowy „marchewkowy” poczęstunek.

Na koniec naszych zajęć zrobiliśmy własne marchewki z woreczków foliowych, bibuły i papieru.

Ale to nie „marchewkowych” niespodzianek dla dzieci. Panie kucharki przygotowały na obiad zupę marchewkową i podały surową marchewkę jako przystawkę do drugiego dania.

Dzisiaj w przedszkolu było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.