Aktualności przedszkola

30 listopada 2016 16:14 | Aktualności przedszkola

Akcja „Czytajmy dzieciom”

W naszym Przedszkolu trwa akcja „Czytajmy dzieciom”. Głównym celem akcji jest kształtowanie zainteresowań czytelniczych naszych dzieci. W realizację i przebieg przedszkolnej akcji aktywnie włączyli się rodzice naszych przedszkolaków.

Od 28 listopada 2016 r. przez kilka dni w Przedszkolu gościliśmy mamę Franka z grupy „Zerówka” - panią Joannę Sznurę.

Pani Joanna jako pierwsza spośród rodziców przedszkolaków zgłosiła swój udział w przedszkolnej akcji. Na spotkanie z dziećmi mama przyszła przygotowana. Przyniosła książeczki z serii „Pan Kuleczka”, które są ulubionymi książeczkami Jej synów.

Zapraszamy innych chętnych rodziców i dziadków do włączenia się w realizację akcji.

W dzisiejszym skomputeryzowanym świecie, pełnym pośpiechu, braku czasu zapominamy jak ważny dla naszych dzieci jest kontakt z tekstem literackim, mówionym lub słuchanym. Żadna bajka, film obejrzany w telewizji, kinie czy tablecie nie zastąpi dziecku bezpośredniego kontaktu i bliskości z rodzicami. Takie możliwości daje słuchanie bajek, baśni czytanych przez najbliższych.