Aktualności przedszkola

30 grudnia 2016 15:30 | Aktualności przedszkola

„Czytajmy dzieciom”

W naszym przedszkolu trwa akcja mająca na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci. W cykl spotkań literackich z dziećmi włączyli się kolejni goście.

8 grudnia 2016 r. na zaproszenie dzieci i wychowawcy grupę dzieci „Zerówka” odwiedziły pracownice GOK w Bobrownikach i Domu Kultury w Sączowie panie: Barbara Gajdzińska i Katarzyna Czarnota. Panie zabrały dzieci w literacką podróż po świecie baśni. Goście przeczytali dzieciom jedne z najpiękniejszych baśni: „Królowa Śniegu” i „Calineczka”.

12 grudnia 2016 r. najstarszych przedszkolaków z grupy „Zerówka” odwiedziła pani Dyrektor Małgorzata Fijołek. Choć do częstych wizyt pani dyrektor dzieci się przyzwyczaiły, to tym swoją wizytą gość zaskoczył wszystkich, bo odwiedziny miały zupełnie inny charakter.

Pani Dyrektor z aktorskim talentem czytała dzieciom utwory J. Tuwima. Wspólnie z dziećmi podróżowała słynną lokomotywą ciężką i tłustą i taką, co to tysiąc atletów ją nie udźwignie, bo taki to ciężar. Dzieci posłuchały również Ptasiego radia i odwiedziły Słonia Trąbalskiego.