Aktualności przedszkola

22 marca 2017 19:55 | Aktualności przedszkola

Dzień wody w grupie „Zerówka”

Przedszkolaki z grupy „Zerówka” starają się żyć zdrowo i ekologicznie. Z okazji Dnia wody w grupie odbyły się zajęcia ekologiczne o charakterze warsztatowym.

Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej i uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów), muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i filmów. Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc …… nie marnujmy WODY!.

Na zakończenie zajęć dzieci „malowały wodę”. Każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną połączoną z zabawą sensoryczną. Było to malowanie na piance do golenia. Namalowany wzór w kolorach wody dzieci odbijały na kartce. Potem wycięły piękne kropelki wody.