Aktualności przedszkola

31 maja 2017 21:59 | Aktualności przedszkola

Integracyjna wycieczka do Krakowa

Dzień Matki, zbliżający się Dzień Dziecka i Dzień Taty to niezwykła okazja do świętowania całej rodziny. Przedszkolaki postanowiły wszystkie święta uczcić za jednym razem i w gronie swoich najbliższych członków rodziny. 26 maja 2017 r. w piątek wszystkie dzieci przedszkolne wybrały się na całodniową wycieczkę do Krakowa. Dzieciom towarzyszyli członkowie ich rodzin i wychowawcy przedszkolni. Na wspólny wypad do miasta Kraka wybrało się 116 uczestników.

Cel wycieczki integracyjnej był szczegółowo omówiony na zebraniach z rodzicami. Rodzice zdecydowali, że Kraków będzie znakomitym miejscem na wycieczkę dzieci przedszkolnych i ich członków rodzin. Kraków jest jednym z nielicznych na świecie miast, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Trzema autokarami rozbawiona ekipa przedszkolna wyruszyła w drogę wczesnym rankiem. Podróż, choć długa minęła bez problemów. Nie mogło być inaczej! Wiozła nas drużyna kierowców pod dowództwem pana Kazimierza Mazura.

Wizytę w prastarym grodzie przedszkolaki i ich rodziny rozpoczęły od zwiedzenia Wzgórza Wawelskiego i jego zabytków. Przedszkolna wycieczka odwiedziła również Smoka Wawelskiego. Smok był chyba bardzo zadowolony z odwiedzin, bo na widok przedszkolaków zawył donośnie oraz zionął ogniem i z wielką cierpliwością pozował do zdjęć.

Główną atrakcją wycieczki był godzinny rejs statkiem wycieczkowym „Nimfa” z przewodnikiem należącym do Krakowskiej Żeglugi Pasażerskiej. W czasie rejsu uczestnicy wycieczki zapoznali się z historią miasta, jego zabytkami i legendami.

Dalsza część dnia wycieczki upłynęła na rodzinnej integracji. Każda rodzina zorganizowała sobie zajęcia według własnych zainteresowań i potrzeb. Były wspólne wypady na lody, zakupy i wizyta w fabryce cukierków.

Zmęczeni, ale szczęśliwi w doskonałych humorach cała ekipa wróciła w późnych godzinach popołudniowych do Sączowa.