Aktualności przedszkola

20 listopada 2017 14:52 | Aktualności przedszkola

Święto 11 listopada z szachami

11 listopada nasz przedszkolak Alex Janik z grupy „Zerówka” wraz z bratem Olivierem, kolegom Pawłem Kuwakiem i koleżankami ze szkoły: Emilią Kozłowską i Nadią Mikołajek wziął udział w turnieju szachowym zorganizowanym przez MOSiR w Czeladzi z okazji Dnia Niepodległości. Zawody poprowadził sędzia Maciej Janiszewski, a do szachownic zasiadło 40 zawodników w wieku od 6 do 84 lat. Nasz kolega Alex był najmłodszym zawodnikiem. Dzieci rozegrały 9 rund z komputerowo wybranym przeciwnikiem. Alex dzielnie, pełen skupienia walczył ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. W rezultacie udało się mu zdobyć aż 3 pkt. Pucharu kolega nie przywiózł, ale wzbogaciły się o nowe doświadczenia. Gratulujemy odwagi, cierpliwości i wytrwałości Alexowi. Dziękujemy mamie, pani Iwonie Janik, że postanowiła wspierać dzieci w doskonaleniu techniki gry w szachy.