Aktualności przedszkola

11 października 2011 18:08 | Aktualności przedszkola

Wycieczka na wystawę dinozaurów

7 października przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do muzeum Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz do Egzotarium w Sosnowcu. Dzieci poznawały zwierzęta egzotyczne żyjące w różnych strefach klimatycznych. Brały udział w warsztatach tematycznych „Świat dinozaurów”, budzących zainteresowania archeologiczne, poznawały historię Ziemi jako planety na przestrzeni dziejów. Ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie pawilonów przedstawiajacych życie  człowieka pierwotnego i dinozaurów w ich naturalnym środowisku. Przedszkolaki brały także udział w konkursie z nagrodami. Wycieczka cieszyła się ogromnym zaciekawieniem ze strony dzieci a także rodziców, którzy dziękowali organizatorom.